lekce angažované výšivky

Úvodní strana » archiv » lekce angažované výšivky

Lekce je součástí programu kurzů a workshopů, které jsou doprovodným programem k výstavám. Jelikož program nemohl proběhnout v v původní podobě, kvůli pandemii Covidu-19, natočili jsme toto video jako návod a inspiraci k tvorbě. Každý může doma vyšívat a stát se tak i členem otevřené umělecké skupiny KundyCrew. Více ve videu i s návodem a šablonou k vyšívání.

 

Jednu dílnu pro veřejnost jsme stihli realizovat při akci Klíčení v Aleji Karla Půlpána, ale jelikož jde o slovenskou uměleckou skupinu i omezení styku se zahraničím, neumožnilo pokračování.

 

 

KundyCrew (SK)

Sme kolektív autoriek, ktoré tradičnú formu plnia netradičným obsahom. Radikálnemu vyšívaniu ako priesečníku umenia a aktivizmu sa venujeme od roku 2010. Reagujeme na aktuálne témy- niekedy vtipne, niekedy vulgárne, niekedy vážne. Krížiková výšivka v našom podaní slúži ako nosič politického posolstva, považujeme za dôležité reagovať na sociálnu nespravodlivosť. Vystavovali sme vo viacerých európskych krajinách, no radšej než výstavy máme workshopy. Aktuálne sa z vyšívacej kanavy presúvame na alternatívne podklady- hygienické vložky či drôtené pletivo.

 

 

 

Radikální relaxační technika a tradiční médium s angažovaným obsahem. Po rozhovoru z listopadu 2020 také na závěr jedna šablona. Dokud nebudeme moci realizovat kurzy, vyšívejte doma. Umění uklidňuje.

 

rozhovor: Vincek, Iva a Eva

video: Ladis Pe

hudba: Jánské lidové piesně a Antisocial Skills