o nás

— Dušan Brozman |kurátor|

je kunsthistorik přednášející dějiny umění na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Narodil se na Slovensku, ale první polovinu života strávil ve Švýcarsku, kde také vystudoval obor Dějin umění na Curyšské univerzitě. Pracoval pro Museum für Gestaltung v Curychu a následně 9 let jako ředitel Švýcarské kulturní nadace Pro Helvetia v Bratislavě. Autor mnoha výstav převážně slovenského konceptuálního umění generace 70. - 80. let.

 

— Jana Kleisner |zakladatel|

je zakladatelka společnosti BPD Point, která působí v ČR již od roku 1998. Vedle stabilní firmy se dosud věnovala i několika kreativním a společenským projektům. Založila studio twotwo, které se podílelo na vývoji značky galerie Tančícího domu nebo na realizaci knihy T. Klvani: Možná přijde i diktátor - Proč už zase ztrácíme svobodu a nikomu to nevadí, spolupracovala s nadací Casla, podporující disidenty v diktátorských režimech Jižní Ameriky a její firma dlouhodobě podporuje např. SOS vesničky v ČR. V létě 2018 se rozhodla založit vlastní Nadační fond Magis Artis, což můžeme číst jako „více umění“. Spojila se v něm s kurátory, pedagogy a kunsthistoriky, aby společně aktivně vyhledávali a podpořili originální projekty, s důrazem na společenskou zodpovědnost a uměleckou kvalitu.

 

— Jan Vincenec |do ledna 2021, kurátor|

je kurátor a koordinátor uměleckých a komunitních projektů česko-francouzské společnosti Bubahof. Předseda sdružení Skutečnost a kurátor Galerie Patricia Milano. Autor projektu Reform gallery pro ČCE a dříve také produkční grafického studia Breisky nebo redaktor internetových novin Kauza3.